Annak érdekében, hogy mi magunk ne áraszthassunk el senkit, fontos tudni, hogy a fali- és padlócsempe – ragasztótól függetlenül – nem képes megakadályozni azt, hogy a víz lejusson az alsóbb emeletre. Azon közvélekedéssel ellentétben, mely szerint a burkolólapok meggátolják a víz átjutását, a valóság az, hogy a megfelelő hidroizoláció nem csupán ennyiből áll.
A fürdőszoba vízszigetelése egy olyan hatékony és praktikus megoldás kell legyen, mely 100 százalékosan garantálja, hogy a víz biztosan nem fog átszivárogni a plafonon keresztül, ám érdemes azt észben tartani, hogy a szigetelést még a csövek felszerelése és a burkolólapok felragasztása előtt kell elvégezni.
Miért fontos, hogy vízszigeteljük a fürdőt?
- A falak épsége jó állapotban megőrződik, függetlenül attól, hogy betonból, téglából vagy épp gipszkartonból vannak.
- A szigetelésnek köszönhetően nullára csökken annak az esélye, hogy a víz átjusson a falon keresztül a többi szobába vagy a szomszéd lakásba
- A csövek és szaniter felszerelések védve lesznek ezáltal a korrózióval szemben
- Elkerülhető a falak nedvesedése és a penészedés.
Mutatunk is néhány képet a helyes vízszigetelés méreteiről.
Milyen anyagok segítik a hatékony vízszigetelést?
- Szilárd vízszigetelő membrán: ez az anyag különböző méretű tekercsekben kerül forgalomba. Az alapozó rétegre egy ragasztóréteg is kerül, a membrán pedig egyenesen erre kerül majd rá. További infók ide kattintva.
- Folyékony vízszigetelő membrán: ez gyorsabb, viszont az eredménye hasonló. Közvetlenül az alapozó rétegre kell felvinni. További infók ide kattintva.
- Cement-latex habarcs: A kompozícióban lévő cement szilárdságot, a latex pedig rugalmasságot és ellenállást biztosít a víz behatolásával szemben.
Ezen anyagok mindegyike hatékony megoldást jelent, a választás csupán az építőmesteren és az ügyfélen múlik.